Projekt - Religie Świata

Dodał: admin 28 października 2017 08:19

Uczniowie z klas: II f i II g wraz z opiekunami: p. Mirosława Czyż, p. Katarzyna Zbroja i p. Wojciech Grzybek odwiedzili Kazimierz - żydowską dzielnicę Krakowa. Młodzież uczestniczyła w wykładzie nt. „Zwyczaje i Tradycje wyznawców Judaizmu”, połączonego z pokazem Tory, mezuzy i stroju. Mogli też zobaczyć Starą Synagogę która kiedyś była miejscem kultu a obecnie pełni rolę muzeum.

Nasi licealiści mieli okazję być w innych miejscach które związane są z religią Mojżeszową - na jednym z najstarszych cmentarzy żydowskich w Europie czy też w Synagodze Remuh. Bardzo ciekawie historię społeczności żydowskiej mieszkającej na tych terenach przybliżyła nasza absolwentka Dominika Kwak która jest krakowskim przewodnikiem po królewskim mieście.

Taka forma wycieczki szkolnej – przedmiotowej będzie doskonałym uzupełnieniem wiadomości nt. Judaizmu prezentowanego na lekcjach religii w ramach projektu „Religie Świata”.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=342