naglowek - tlo

V Nowotarski Dzień Misyjny

Dodał: admin 30 października 2017 16:38

W ramach Tygodnia Misyjnego odbył się V Nowotarski Dzień Misyjny. Organizatorami wydarzenia był nasz Szkolny Młodzieżowy Wolontariat z opiekunami: ks. Daniel Tomczak i p. Wojciech Grzybek oraz parafia NSPJ w Nowym Targu. Do Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przybyli licznie uczniowie ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, by móc usłyszeć nt. pracy misyjnej sióstr Klawerianek z Wydziału Misyjnego działającego przy kurii archidiecezji krakowskiej oraz wolontariuszy z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego \"Młodzi Światu”.

 Dzieci i młodzież mogła dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o Nigerii i Boliwii a także o Syrii kraju w którym są prześladowani chrześcijanie. Nie zabrakło nauki piosenek w języku suahili oraz igbo które występują na terenach dzisiejszej Afryki. Zostały również przeprowadzone warsztaty misyjne: plastyczne i taneczne. Wszyscy uczestnicy mogli również zobaczyć rekwizyty z różnych krajów misyjnych, które cieszyły się wśród zwiedzających dużym zainteresowaniem.  W trakcie trwania Dnia Misyjnego dzieci ze szkół podstawowych otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe za udział w Konkursie pt.,, Jeden Dzień z życia Misjonarza”. Wszystkie prace wykonane przez uczniów można było oglądać na korytarzu Miejskiego Ośrodka Kultury. Każdy z obecnych na tym spotkaniu mógł wspomóc działalność misyjną Kościoła poprzez zakup różnych pamiątek czy też rekwizytów.


Na zakończenie całego wydarzenia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa została odprawiona msza święta za osoby duchowne i świeckie pracujące na misjach. W Liturgii Eucharystycznej brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.


Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim za zaangażowanie i pracę na rzecz misji i misjonarzy.


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=343

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności