Małopolska licealiada w sztafetowych biegach przełajowych

Dodał: admin 31 października 2017 15:44

Super dziewczyny z „Goszczyńskiego” wicemistrzyniami województwa!

Nowotarskie lotnisko jest miejscem, na którym, od kilku lat, spotyka się najliczniejsza grupa  sportowców ze szkół ponadgimnazjalnych – uczestnicy wojewódzkich sztafetowych biegów przełajowych 10x1000 i10x1500 metrów. W tegorocznej edycji wzięło udział 46 reprezentacji dziewcząt i chłopców - z rezerwowymi ponad 500 osób. Tak wysoka frekwencja, na zawodach w najważniejszej dla zdrowia dyscyplinie sportu - lekkoatletyce, świadczy o doskonałej pracy wychowawców i wysokiej świadomości prozdrowotnej młodzieży.Sukcesy dziewcząt w poprzednich dwóch latach – pierwsze i czwarte miejsce, mocno zmotywowały. tegoroczne reprezentantki I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Pierwsza wybiegła na trasę Weronika Florek, oddała pałeczkę jako siódma, utrzymała pozycję Małgorzata Łopata. Uporczywa walka trwała do końca ostatniej prostej prowadzącej do mety. Po pełnych determinacji biegach poprzedniczek, ósma Julia Sproch wyprowadziła licealistki na czwartą pozycję, następna Joanna Rypel na trzecią, a kończąca sztafetę Klaudia Lipkowska na drugą! Był to wspaniały popis waleczności uczennice klas trzecich, które w swoim sportowym dossier  mają również start w zawodach centralnych (10 miejsce w roku 2015).  Ogromną  ambicją wykazały się również debiutantki, uczennice klas pierwszych i drugich. Brawo dziewczyny!


Chłopcy zaczęli od siódmego miejsca Macieja Jeziorczaka, ale już następny, debiutant, Daniel Siedlarczyk wyprowadził sztafetę na czwarte miejsce, a Gabriel Duda na trzecią! Niestety, tak dobrej pozycji nie dało się dłużej utrzymać, zadecydowały o tym cztery zmiany w stosunku do optymalnego składu. Jeszcze z ósmego miejsca wyprowadził sztafetę na siódmą pozycji Jan Zoń. Potem z dziewiątej, na ósmą Bartłomiej Chowaniec, a biegnący jako przedostatni Marcin Bigos znowu na siódmą. Niestety, już nic nie mógł poprawić najlepszy biegacz „Goszcza” Błażej Knutelski, na ostatniej zmianie w czołowych zespołach biegli uczestnicy i medaliści Mistrzostw Polski w biegach średnich i przełajowych. Ostatecznie zawodnicy „Goszczyńskiego” ukończyli rywalizację na siódmym miejscu.


Nasz powiat reprezentowały również uczennice i uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Rabce Zdroju, jedenaste miejsce zajęły dziewczęta, a ósme chłopcy.


Licealiści z „Goszczyńskiego” zdobyli 10 punktów, a z „Romera” 4 pkt,  w całorocznej rywalizacji za udział w wojewódzkich finałach. Punkty zostaną zaliczone szkołom i powiatowi.


Składy sztafet I LO w Nowym Targu: Weronika Florek, Małgorzata Łopata, Izabela Szaluś, Oliwia Smolarska, Maria Łukasz, Patrycja Zarzycka, Sabina Pławecka, Julia Sproch, Joanna Rypel, Klaudia Lipkowska, Weronika Jabłońska, Katarzyna Szaflarska; Maciej Jeziorczak, Daniel Siedlarczyk, Gabriel Duda, Hubert Kwiatkowski, Jan Zoń, Paweł Świątkowski, Bartłomiej Chowaniec, Tomasz Koszarek, Marcin Bigos, Błażej Knutelski, Daniel Koszarek. Opiekunem była mgr Barbara Wcisło.


 GRATULUJEMY!!!


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=345


Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl