Kolędnicy z Goszcza!!!

Dodał: admin 17 stycznia 2018 19:01

W pierwszej połowie stycznia uczniowie naszej szkoły odwiedzili ośrodki dla osób starszych oraz dla dzieci i młodzieży na Podhalu. Celem wyjazdów było wspólne kolędowanie oraz przybliżenie zwyczajów i tradycji Bożonarodzeniowych.

Pierwszym miejscem naszych odwiedzin był Dom Pomocy Społecznej w Zaskalu. Szkolny Wolontariat Młodzieżowy zaśpiewał i zagrał kolędy i pastorałki przy akompaniamencie gitary i skrzypiec. W takcie spotkania wolontariusze przygotowali słodki poczęstunek. Na zakończenie w imieniu całej społeczności Goszcza złożyliśmy wszystkim życzenia noworoczne.Drugi występ został zorganizowany przez uczniów klasy II d dla dzieci i młodzieży Niewidzącej i Słabowidzącej w Rabce Zdrój. W programie słowno-muzycznym był czas na śpiewanie kolęd oraz na recytowanie wierszy o Bożym Narodzeniu. Nie zabrakło również tradycyjnych życzeń oraz wspólnego zdjęcia.


Był to kolejny rok odwiedzin pensjonariuszy i podopiecznych w okresie świątecznym którym mogliśmy dostarczyć dużo dobroci i radości.


Zdjęcia w galerii:  http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=386


 

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl