Serce od Hospicjum, serce dla Hospicjum

Dodał: admin 13 lutego 2018 23:39

Już po raz czwarty nasz Szkolny Wolontariat Młodzieżowy zorganizował na nowotarskim rynku Ogólnopolską akcję Serce od Hospicjum. Celem było zachęcanie ludzi do przekazywania 1% na rzecz Małopolskiego Hospicjum oraz zwrócenie uwagi i promowanie Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie chorych Dzieci działającego przy Hospicjum.

Całe wydarzenie rozpoczęło się od wypuszczenia w niebo czerwonych baloników w kształcie serc, by wyrazić solidarność z podopiecznymi z MHD w Krakowie. W dalszej części wolontariusze rozdawali serduszka w różnych kolorach mieszkańcom Podhala.

W tym roku do współpracy zaprosiliśmy uczniów z ZSTIP im St. Staszica w Nowym Targu oraz Szkoły Podstawowe z Jurgowa i Rzepisk. Wszyscy uczestnicy przez cały miesiąc przygotowali ponad 2000 tysiące serc wykonanych metodą orgiami.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą szlachetną i dobroczynną inicjatywę, która tak wiele wnosi dobra.

zdjęcia http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=393#14