48. Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Dodał: admin 12 marca 2018 10:57

Miło nam poinformować, że w 48. OLiJP udział wzięło 4 uczniów naszej szkoły: Michał Babiarz (3d), Anna Budz (2f), Paulina Krupa (3d), Oliwia Wnuk (2d). Wszyscy zakwalifikowali się do zawodów II stopnia. Do części ustnej zawodów okręgowych zakwalifikowała się Paulina Krupa (3d).

Uczestnikom OLIJP serdecznie gratulujemy wyników oraz podjęcia trudu wystąpienia w najbardziej prestiżowym konkursie polonistycznym. Wierzymy, że doświadczenie zdobyte w trakcie przygotowywania prac, pisania rozprawek i interpretacji, a następnie konfrontacji z profesorami krakowskich uniwersytetów w trakcie części ustnej zawodów, zaprocentuje nie tylko na maturze.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem: mgr Marii Ciężobki, mgr Hanny Sięki, mgr Katarzyny Żmudy.