Finał Małopolskiego Konkursu „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldorf „Nil”

Dodał: admin 17 marca 2018 12:59

W Finale V edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldorf „Nil”” rozegranym 16.03.2018 roku w Oświęcimiu miejsca na podium zgarnęli nasi uczniowie. Miejsce pierwsze zajął Arkadiusz Guzik z klasy 2d, a miejsce trzecie Marcin Lenart z klasy 3g.
Opiekunem uczniów jest mgr Aneta Borkowska.

Arkowi i Marcinowi gratulujemy wspaniałej wiedzy z historii najnowszej, umiejętności jej wykorzystania i zaprezentowania!Część pisemną konkursu  wygrał Arek, prowadził z dużym zapasem punktów.  Marcin uplasował się na piątym miejscu. Do kolejnego ustnego etapu przeszło pięcioro uczniów. Część ustna oparta była na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu” i tutaj było bardzo dużo niespodzianek, a przy tym emocji, gdyż uczestnicy brali pytania na siebie, aby dogonić Arka. Pozycja naszego lidera pozostała jednak nienaruszona.


Marcin i dwóch innych uczestników uzyskali końcowo taką samą liczbę punktów, więc konieczna stała się dogrywka o trzecie miejsce. Marcin wyszedł z niej zwycięsko odpowiadając prawidłowo na wszystkie pytania.


Konkurs „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldorf „Nil”” wymaga od uczniów opanowania szczegółowej wiedzy z historii od roku 1914, ponieważ postacie przywołane w tytule swoją działalność na rzecz Ojczyzny rozpoczynały najczęściej w okresie I wojny światowej lub tuż po niej. Oprócz rotmistrza Pileckiego i generała „Nila” pytania dotyczyły działalności Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego, „żołnierzy wyklętych” oraz narodzin i pierwszych lat funkcjonowania systemu komunistycznego w Polsce.


http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=411#1