naglowek - tlo

Druga edycja Grand Prix Krakowa w biegach przełajowych

Dodał: admin 27 marca 2018 15:47

Srebrny medal Błażeja Knutelskiego!

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych. Startowało ponad 500 lekkoatletek i lekkoatletów w 26 biegach w kategoriach wiekowych, tym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. Najmłodsi uczestnicy urodzili się w roku 2011, najstarsi w 1984.Trasy, po opadach śniegu i odwilży, wymagały rozsądku i dużych umiejętności biegania w grząskim terenie. Bardzo dobrze poradził sobie z przeciwnościami Błażej Knutelski, zajął drugie miejsce na dystansie 3000 metrów w kategorii juniorów, ustępując zwycięzcy tylko o 10 sekund. Po dwóch startach zajmuje pierwsze miejsce, ex aequo z Mikołajem Zasadą z AZS AWF Kraków. Siódmy w tym biegu był Gabriel Duda, szósty w klasyfikacji GP. Marcin Bigos ukończył bieg na szóstej pozycji, był to jego pierwszy start.


Dziewczęta biegały na trasie o długości 2000 metrów. Startująca w kategorii juniorek Joanna Rypel ukończyła konkurencję jako czwarta i takie samo miejsce zajmuje w GP. Po raz pierwszy spróbowały swoich sił w tym sezonie Sabina Pławecka i Małgorzata Łopata, uplasowały się odpowiednio na piątej i szóstej pozycji. Asia i Gosia zgubiły w błocie kolce, co kosztowało je sporo sekund straty.


W kategorii juniorek młodszych po raz drugi zaprezentowała się Oliwia Smolarska, tym razem ukończyła rywalizację na dziewiątym miejscu, w klasyfikacji GP jest szósta (ex aequo). Jako siódma minęła linię mety Klaudia Lipkowska.


Na dziewiątym miejscu uplasował się junior młodszy Łukasz Kukla, był to jego pierwszy start w Grand Prix.


Trzeci, ostatni w pierwszej części sezonu lekkoatletycznego, start w Grand Prix odbędzie się 14.04.2018 r. w Tarnowie, czwarty, finałowy, 20.10.2018 r. w Krakowie.


Sponsorem wyjazdów było Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.


Dziękujemy.


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=416

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności