Karolina Fąfrowicz finalistką Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym!

Dodał: admin 27 marca 2018 21:58

W wielkim finale swój udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” zakończyła uczennica klasy 1e I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.

Do udziału w III etapie konkursu zaproszonych zostało zaledwie 21 uczestników z całej Polski, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na szczeblu wojewódzkim.Wcześniej, w etapie szkolnym uczniowie musieli zmierzyć się z testem dotyczącym wyborów samorządowych, a osoby, które uzyskały najwyższe wyniki, w II etapie pisały prace na wybrany temat spośród trzech podanych przez organizatorów.


W etapie wojewódzkim Karolina Fąfrowicz, uczennica klasy 1e o profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzoną matematyką, zajęła ex aequo pierwsze miejsce, tym samym awansując do finału konkursu. Ostatni etap zmagań z prawem wyborczym odbył się w Warszawie w pomieszczeniach użyczonych organizatorom przez Kancelarię Prezydenta RP. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie odpowiedzieć na trzy pytania z kodeksu wyborczego o trzech stopniach trudności. Podobnie, jak w ubiegłym roku, organizatorzy wyróżnili trzy osoby, które ocenili najlepiej, podkreślając przy tym, że poziom ponownie był bardzo wyrównany.


Warto wspomnieć, że w etapie wojewódzkim miejsca trzecie, czwarte i piąte zajęły inne uczennice „Goszczyńskiego”: Julia Sikoń (klasa 1d z poszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii i języka angielskiego), Karolina Mroszczak (kl. 1e) i Adrianna Kobylarczyk (kl. 1d).


Opiekunem uczennic jest mgr Katarzyna Sikora.


Zdjęcia: p. Krzysztof Lorentz (Krajowe Biuro Wyborcze):


http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=419