II Marsz Cieni

Dodał: admin 16 kwietnia 2018 16:06

Młodzież Naszej Szkoły, wraz ze Sztandarem Szkoły, wzięła udział w  II Marszu Cieni z Rynku na cmentarz pod Krzyż Katyński, aby uczcić pamięć 15 tysięcy oficerów i ponad 7 tysięcy cywili, którzy zginęli na Kresach w 39 roku z rozkazu Stalina. Organizatorami obchodów 78. rocznicy Mordu Katyńskiego i 8. rocznicy Tragedii Smoleńskiej była Nowotarska Grupa Mieszkańców  Pamięć i PGRH Błyskawica . Prowadzący uroczystość Pan Adam Błaszczyk przypomniał bolesną historię od 1939 r. do czasów PRL, kiedy bardzo dbano, aby pamięć o Katyniu wymazać. My powinniśmy pamiętać o jeńcach z obozu w Kozielsku, którzy zginęli w Katyniu, jeńcach ze Starobielska, którzy zginęli w Charkowie, jeńcach z Ostaszkowa, którzy zginęli w Twerze, bo pamięć o nich jest naszym obowiązkiem. Wśród tych, którzy zginęli tam na nieludzkiej ziemi  byli Profesorowie i Absolwenci Naszej Szkoły. Cześć Ich pamięci!

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć na stronie