Grand Prix Małopolski w biegach przełajowych – 2018

Dodał: admin 22 kwietnia 2018 20:21

Zwycięstwo Błażeja Knutelskiego, srebro Marcina Bigosa.

Po raz trzeci, w tym sezonie, spotkali się biegacze przełajowi reprezentujący małopolskie stowarzyszenia sportowe. Impreza odbyła się w Tarnowie. Ogromna powierzchnia terenów zielonych przy Szkole Podstawowej nr 23, na których przeprowadzono zawody, pozwala spokojnie myśleć o zdrowotnych aspektach procesu wychowania fizycznego w tej szkole.Szkoda, że w naszym Mieście do minimum ogranicza się powierzchnie przeznaczone kiedyś do „sportowania” dzieci i młodzieży. Ważniejsze od zdrowia są parkingi, obiekty telewizyjne, szkoły nauki jazdy, budynki nie wiadomo po co i na co, itp.


W ostatniej imprezie, w rundzie wiosennej, bardzo dobrze spisała się grupa biegaczy reprezentujących I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu. Zwycięstwo odniósł Błażej Knutelski w biegu na 3000 merów, jako drugi przekroczył linie mety Marcin Bigos, obaj startowali w kategorii juniorów.


Tuż za medalowymi miejscami uplasowali się pozostali reprezentanci „Gimpla”: juniorki i juniorzy młodsi - 4. Klaudia Lipkowska, 4. Łukasz Kukla; juniorki i juniorzy - 4. Joanna Rypel, 5. Natalia Wacław, 4. Gabriel Duda.


W oczekiwaniu na podanie przez MZLA klasyfikacji po trzech biegach, możemy bez ryzyka pomyłki podać, że wśród juniorów prowadzi Błażej Knutelski. Po dwóch biegach zajmował pierwsze miejsce ex aequo.


Koszty przejazdu na zawody pokryła Rada Rodziców.


Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=423

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl