IV Lekcja Muzyki dla Chatki

Dodał: admin 26 kwietnia 2018 21:55

Pod koniec kwietnia do naszej auli zostały zaproszone dzieci i młodzież z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Chatka w Nowym Targu wraz z opiekunami i wychowawcami. Organizatorem tego wydarzenia był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Młodzieżowy Wolontariat .

Na początku goście zostali serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor Marię Kopeć. Uzdolnieni muzycznie uczniowie zaprezentowali swoje talenty śpiewając i grając na różnych instrumentach. Po każdym przedstawieniu wykonawcy prezentowali dzieciom swoje instrumenty, na których wychowankowie "Chatki" mieli możliwość także zagrać. A były to między innymi: akordeon, djembe, skrzypce, gitara, fortepian, wiolonczela, ukulele, flet poprzeczny, saksofon, trąbka.

Było to już czwarte spotkanie z muzyką w formie zajęć dydaktycznych, które wzbudziło wielkie zainteresowanie ze strony uczestników.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=428#10