Honorowy Dyplom „Golden Goszcz” dla Joanny Rypel!

Dodał: admin 3 maja 2018 16:00

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego uroczyście pożegnano tegorocznych maturzystów. Uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce wręczono świadectwa z paskiem. Udzielających się w organizacjach szkolnych, w wolontariacie, promujących Szkołę przez osiągnięcia sportowe, wyróżniono okolicznościowymi dyplomami. Wręczono medale i puchary tegorocznym mistrzom Szkoły w piłce siatkowej i w halowej piłce nożnej.Nauczyciele wychowania fizycznego podsumowali najważniejsze osiągnięcia w sporcie. W latach 2015-2018, 44 osoby zajęły miejsca 1-3 w zawodach na szczeblu powiatowym, w tym 24 dziewczyny i 20 chłopców. W mistrzostwach województwa, do siódmego miejsca, uplasowało się 25 osób, w tym 11 dziewcząt i 14 chłopców. Zakończyły trzyletnią edukację zawodniczki, która zajęła ósme miejsce w Ogólnopolskim Finale w sztafetowych biegach przełajowych w roku 2016, są to Weronika Florek, Małgorzata Łopata, Julia Sproch, Joanna Rypel.


Najwyższe sportowe wyróżnienie Szkoły - Honorowy Dyplom „Golden Goszcz” - otrzymała Joanna Rypel zawodniczka sekcji lekkoatletycznej UKS „Gimpel” Nowy Targ, działającego przy I Liceum. Sentencja zamieszczona na stronie tytułowej określa zasięg zasług laureatki:


ZA NIESŁABNĄCEGO DUCHA WALKI O ZWYCIĘSTWO


ZA POCZUCIE ODPOWIEDZIALNOŚCI I HONORU W REPREZENTOWANIU SZKOŁY I KLUBU.


Joanna zdobyła 10 medali na zawodach szczebla wojewódzkiego – 4 złote, 2 srebrne, 4 brązowe. 21 razy była w finałach tych imprez. Przyczyniła się do wejścia Klubu do II Ligi Lekkoatletycznej. Miała znaczny udział w zajęciu przez Szkołę drugiego miejsca, w latach 2016 i 2017, w wojewódzkim współzawodnictwie szkół za udział w finałach na tym szczeblu. Nigdy nie zawiodła w ważnych dla promocji Szkoły i Klubu imprezach sportowych. GRATULUJEMY !!!


Honorowy Dyplom wręczany jest od roku 2014. Pierwszym laureatem był Jan Groński, w roku 2015 wyróżniono Oskara Nowaka. Aby być uwzględnionym przy rozpatrywaniu kandydatur do „Golden Goszcz” należy spełnić warunki formalne i merytoryczne: formalne – być uczniem I Liceum Ogólnokształcącego i zawodnikiem UKS „Gimpel”, mieć opłacone składki członkowskie w Klubie; merytoryczne – być medalistą zawodów (co najmniej wojewódzkich), brać udział w najważniejszych imprezach sportowych wskazanych przez trenera, nie przerywać treningu w ostatnim roku edukacji. Honorowy Dyplom „Golden Goszcz” nadaje Zarząd UKS „Gimpel” Nowy Targ.


Treść wystąpienia Prezesa UKS „Gimpel” Nowy Targ oraz zestawienie osiągnięć sportowych uczniów klas III w latach 2015-2018, można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=434

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl