SEMINARIUM SOCIOMOVENS– RAZEM SIĘGAJĄC PO PAŃSTWO LUDZKIEJ GODNOŚCI

Dodał: admin 3 czerwca 2018 23:09

W minionym tygodniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu pod opieką ks. Daniela K. Tomczaka uczestniczyli w projekcie „Razem sięgając po państwo ludzkiej godności”, zorganizowanym przez niemieckie stowarzyszenie socioMovens. Był to pierwszy tego typu międzynarodowy projekt przeprowadzony w Tarnowie i Nowym Targu. Tematem głównym była refleksja nad państwem zbudowanym na fundamencie ludzkiej godności. W sposób szczególny rozpatrywany był problem uzależnień wśród młodzieży.

Uczniowie mieli okazję poznać szczegóły przyczyn, stopni oraz skutków uzależnień wysłuchując wykładów ekspertów z dziedziny psychologii, psychiatrii, pedagogiki, duszpasterstwa osób uzależnionych. Żywo w pamięci pozostały ćwiczenia praktyczne w domu dla bezdomnych mężczyzn, wspólnocie Cenacolo oraz warsztaty przeprowadzone przez doświadczonego pedagoga. Tygodniowy projekt pokazał jak wielkim niebezpieczeństwem są uzależnienia, które odbierają człowiekowi poczucie ludzkiej godności. Organizatorzy mają nadzieję, że przeżyty czas zainspirował seminarzystów, by kształtowali swoimi wyborami i decyzjami państwo ludzkiej godności wolnej od wszelkiego zniewolenia.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=444#5