Minimum „B” Marcina Bigosa na Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce!

Dodał: admin 16 czerwca 2018 22:09

Ponad 500 lekkoatletów z sześciu województw spotkało się na stadionie AWF w Krakowie rywalizując o jak najlepsze miejsca w ramach czwórmeczu lekkoatletycznego województw: śląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego w kategorii U18. Równocześnie rywalizowano w ramach drugiej, regionalnej rundy drużynowych Mistrzostw Polski U20. W obu imprezach uczestniczyli zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym.

Czwórmecz w kategorii U18 był doskonałym sprawdzianem dla młodych lekkoatletów. Województwa mogły wystawić dowolną ilość zawodników, do punktacji zaliczano po dwa najlepsze rezultaty z każdej z 28 konkurencji meczowych. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem reprezentacji województwa śląskiego – 289 pkt., o dwa punkty mniej zebrali reprezentanci województwa podkarpackiego – 287, na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze - 254 pkt., a na czwartym województwo świętokrzyskie – 60 pkt. Dwa punkty dla województwa małopolskiego zdobył Łukasz Kukla w biegu na 800 metrów, ustanowiła rekord życiowy rezultatem – 2:26.35.

Pozostali młodsi juniorzy UKS „Gimpel” zdobywali punkty w ramach regionalnej rundy drużynowych Mistrzostw Polski U20. W swojej kategorii wiekowej zajęli następujące miejsca: Kinga Machaj, dziewiąte w pchnięciu kulą 3 kg – 7.23 i dziesiąte w rzucie oszczepem 500 G – 23.87, 16. Bartłomiej Knapczyk na 100 metrów – 11.81, 10. Łukasz Kułach w pchnięciu kulą 5 kg – 10.54.

Juniorzy (U20) zdobywali punkty w regionalnej rundzie DMP i próbowali się zbliżyć do minimów na indywidualne Mistrzostwa Polski. Bardzo interesujący rezultat na 400 metrów przez płotki uzyskał Marcin Bigos - 60.66. Uzyskał minimum „B”, może to dać awans, pod warunkiem, że mniej niż 24 zawodników spełni minimum „A” (59.00), a rezultat Marcina zmieści się w puli założonych miejsc.

Zawodnicy „Gimpla” o ponad 100 punktów poprawili swoje globalne osiągnięcia z pierwszej rundy DMP. Bardzo dobrze spisała się Joanna Rypel, w biegu na 400 metrów przez płotki uzyskała rezultat 1:16.45 i tylko utrata rytmu przed ostatnią przeszkodą uniemożliwiła poprawienie rekordu życiowego. Warto przypomnieć, że Joanna jest tegoroczną maturzystką, laureatką „Golden Goszcz” najwyższego wyróżnienia sportowego za promowanie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego. Trzecie miejsce w skoku w dal (4.67), zajęła Maria Łukasz tegoroczna absolwentka Szkoły Muzycznej w Nowym Targu. Jan Zoń w biegu na 1500 metrów zajął 10 miejsce, a Dominik Machaj trzecie w trójskoku.

Przed zawodnikami UKS „Gimpel” Nowy Targ jeszcze jedna regionalna runda rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Polski i ostatnia możliwość uzyskania minimów na indywidualne Mistrzostwa Polski U20.

Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=449