Wakacje na sportowo – 129 uczestników

Dodał: admin 2 września 2018 12:13

Nieprzerwanie, od roku 1994, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w okresie wakacji prowadzone są zajęcia sportowe i sportowo – rekreacyjne. Po okresie kilkuletniej mody na koszykówkę, a później również na piłkę siatkową, obecnie odbywają się, co najmniej trzy razy w tygodniu, treningi sekcji lekkoatletycznej. Zajęcia są nieodpłatne, trener pracuje w wolontariacie.

Od 25 czerwca do 30 sierpnia 2018 r. odbyło się 27 treningów, w których uczestniczyło 129 osób, w tym również dwóch absolwentów i jeden uczeń z innej szkoły. Nasze lekkoatletki intensywnie (razem 98 godzin) przygotowywały się do udziału w Krajowym finale ligi lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych.

19.09. wyjeżdżają do Kołobrzegu, 20.09 będą rywalizowały z 11 najlepszymi drużynami szkolnymi w Polsce. Wcześniej, 2.09.2018 r. sprawdzą aktualną formę w mitingu „I TY możesz zostać Mistrzem” w Krakowie.

Gratulujemy wartościowego sposobu spędzenia wolnego czasu. Doceniamy ambitne podejście do reprezentowania Szkoły.

Zajęcia prowadził Piotr Jabłoński trener PZLA.