Rekordy Szkoły Klaudii Lipkowskiej i Kingi Machaj

Dodał: admin 4 września 2018 17:24

Lekkoatleci z „Goszczyńskiego” wzięli udział w pierwszym sprawdzianie po wakacyjnym, stacjonarnym, zgrupowaniu. W Krakowie, na stadionie AWF, stawiło się około 400 zawodniczek i zawodników reprezentujących cztery województwa. Dla naszych dziewcząt był to kontrolny start przed krajowym finałem w lidze lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych, który odbędzie się w dniach 19-20.09.2018 r. w Kołobrzegu.

Mimo ostrego treningu do ostatniego dnia wakacji, bardzo dobrze spisała się Klaudia Lipkowska. W biegu na 400 metrów uzyskała rezultat 63.03. Jest to nowy rekord Szkoły w kategorii U18. Poprawiła swoje poprzednie rekordowe osiągnięcie z dnia 26.10.2016 r. o 1.91 s (64.94)!

Mocnym wejściem do lekkoatletycznego teamu „Goszczyńskiego” zaakcentowała swoje wielkie możliwości Kinga Machaj. Ustanowiła rekord Szkoły w kategorii U18 w rzucie oszczepem (500 g) rezultatem 27.64. Poprzedni, z roku 2015, należał do Alicji Kois – 21.57. Kinga poprawiła również „życiówkę” w pchnięciu kulą 3 kg - 9.03. Marta Sibiga uzyskała 7.75.

Łukasz Kułach był trzecim juniorem młodszym, który osiągnął na tych zawodach najlepszy rezultat w swojej dotychczasowej karierze. Pchnął kulę (5 kg) na odległość 12.52.

Przebiegnięte w czasie wakacji kilometry dały się we znaki dziewczętom biegającym średnie dystanse. Mimo to osiągnęły rezultaty zbliżone do swoich najlepszych rezultatów. W biegu na 800 metrów Oliwia Smolarska uzyskała 2:43.96, a Julia Sproch 3:03.98.

Bartłomiej Knapczyk przebiegł 100 metrów w czasie 11.75. O osiągniętym rezultacie zadecydował błąd popełniony na starcie. Mogło być o wiele lepiej.

Szukający „swojej” konkurencji, obdarzony potężnym odbiciem, Dominik Machaj (U20) startował w skoku w dal – 5.52 i w skoku wzwyż – 150 cm (RŻ). Kontuzja przeszkodziła w uzyskaniu lepszego rezultatu Łukaszowi Kukli – 5.08.

Sensację wzbudził start Denisa Eradiri trzykrotnego mistrza Bułgarii w skoku w dal, tegorocznego uczestnika Mistrzostw Europy, legitymującego się rezultatem 8.01. Zrobił wielkie wrażenie na młodych skoczkach, tym razem skoczył na odległość 7.38.

Więcej zdjęć i komunikat z zawodów można pobrać na stronie uks.gimpel.org.pl.

galeria: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=458