naglowek - tlo

Powiatowa licealiada w sztafetowych biegach przełajowych

Dodał: admin 7 października 2018 17:09

Zwycięstwa drużyn „Goszczyńskiego”!

 

W pięknej scenerii roztaczającej się przed odwiedzającymi nowotarskie lotnisko, przy wielkim udziale nastroju w jaki wprowadza złota jesień, ambitnie, z pełnym zaangażowaniem, rywalizowali lekkoatleci w sztafetowych biegach przełajowych. Stawką było zakwalifikowanie się do wojewódzkich finałów. O dwa miejsca premiowane awansem, ubiegały się trzy drużyny dziewcząt i cztery chłopców.Wśród dziewcząt od początku rozgorzała walka o prymat. W drużynie I LO w Nowym Targu jako pierwsza wystartowała Oliwia Smolarska, ukończyła bieg z przewagą 20 metrów nad zawodniczką I LO w Rabce Zdroju. Na następnych zmianach, do dziewiątej zawodniczki, na prowadzeniu utrzymywały się dziewczęta z Rabki. Przewaga wahała się w granicach 30-60 metrów. Sztafeta licealistek z Nowego Targu zameldowała się na czele stawki po biegu dziewiątej Emilii Biernat. Fantastyczny bieg kończącej sztafetę Klaudii Lipkowskiej nie pozostawił złudzeń, która drużyna była najlepsza. Awans do finałów zapewniły sobie dziewczęta z I LO w Nowym Targu i I LO w Rabce Zdroju.


Podobny przebieg miała rywalizacja sztafet chłopców. Na pierwszych zmianach liczyły się wszystkie drużyny. Po pierwszej prowadziła drużyna z ZS w Jabłonce, dziesięć metrów za nimi przybiegli licealiści z Nowego Targu, z przewagą o kolejne dziesięć metrów nad I LO w Rabce Zdroju i ZS nr 1 w Nowym Targu. Sztafeta z Jabłonki utrzymywała się na prowadzeniu przez osiem zmian, chwilami przewaga nad drugą drużyną wzrastała do 100 metrów. Za ich plecami toczyła się dramatyczna walka o drugie miejsce.


Uczniowie I LO w Nowym Targu przez jedna zmianę zajmowali czwarte miejsce. Sytuację wyjaśnili, czwarty biegacz Tomasz Koszarek, który oddał pałeczkę pięć metrów za biegnącym na drugiej pozycji zawodnikiem z Rabki i piąty Kamil Górecki wyprowadzając sztafetę, z przewagą 40 metrów, na drugie miejsce. Utrzymali stan posiadania Paweł Zubrzycki i Łukasz Topór-Hrubian.


Zdecydowany atak na pierwszą pozycję przeprowadził Marcin Bigos, zmniejszył przewagę prowadzących z 60 do dziesięciu metrów. Pokaz skutecznego biegania dał Mateusz Szwajnos. Na swojej zmianie, na dystansie 1200 metrów, uzyskał przewagę nad prowadzącym zawodnikiem z Jabłonki około 100 metrów! Kończący Błażej Knutelski ambitnie, ale ze spokojem doprowadził drużynę I LO w Nowym Targu do zwycięstwa. Za jego plecami, wspaniały, utytułowany biegacz Paweł Rapta z Rabki Zdroju wyprowadził sztafetę na drugie miejsce zapewniając szkole udział w wojewódzkim finale.


Drużyny I LO w nowym Targu wystąpiły w składzie: Oliwia Smolarska, Joanna Jurczak, Joanna Bachleda, Patrycja Zarzycka, Izabela Szaluś, Alicja Zembala, Natalia Wacław, Maria Łukasz, Emilia Biernat, Klaudia Lipkowska; Daniel Siedlarczyk, Paweł Światkowski, Jan Zoń, Tomasz Koszarek, Kamil Górecki, Paweł Zubrzycki, Łukasz Topór-Hrubian, Marcin Bigos, Mateusz Szwajnos, Błażej Knutelski. Opiekunowie, mgr Ewa Kolasa nauczycielka wychowania fizycznego, mgr Piotr Jabłoński trener.


GRATULUJEMY!


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=465

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności