Uczniowie Goszczyńskiego - uczestnikami warsztatów międzynarodowych.

Dodał: admin 8 października 2018 23:11

Uczniowie I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu uczestniczyli w wymianie międzynarodowej organizowanej w ramach programu Erasmus+, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Razem z grupami rówieśników z Turcji, Węgier oraz Czech w dniach 17.09-25.09 w Będzinie podczas warsztatów, prelekcji spotkań, projektów grupowych i innych interaktywnych zajęć, omawiali zagadnienia związane z tolerancją i łamaniem praw człowieka. Te trudne problemy zostały przedstawione również za pomocą zajęć teatralnych i tanecznych wymagających integracji międzynarodowej. Zwieńczeniem całego projektu było improwizowane przedstawienie teatralne połączone z występem tanecznym pełnym symboliki.Uczestnicy porozumiewali się w języku angielskim zarówno podczas warsztatów jak i w czasie wolnym. Młodzież nawiązała liczne przyjaźnie, dowiedziała się ciekawych rzeczy o innych krajach. Ponieważ projekt odbywał się na terenie Polski, to nasi uczniowie byli gospodarzami i jednocześnie ambasadorami naszego kraju. Wywiązali się z tego zadania na szóstkę z plusem. Zarówno ich koledzy jak i liderzy z zagranicy byli pod ogromnym wrażeniem ich otwartości, gościnności, umiejętności językowych i organizacyjnych. Wszyscy uczestnicy przyznają, że zetknięcie z innymi kulturami i religiami poszerzyło ich horyzonty oraz wzbogaciło ich o nowe doświadczenia, które wykorzystają w przyszłości.


A tak uczniowie wspominają warsztaty…


W dniach 17.09-25.09 uczestniczyliśmy w warsztatach organizowanych w ramach programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej, które odbywały się w Będzinie. Już w ciągu kilku pierwszych zintegrowaliśmy się nie tylko w swoim gronie, ale również z zagranicznymi grupami. Sprzyjały temu liczne zajęcia, które nie tylko były dla nas świetną zabawą, lecz także kierowały naszą uwagę na poważne problemy i zagadnienia związane z prawami człowieka i ich łamaniem. Spotkaliśmy się z komisarzem do spraw obrony praw człowieka i przeprowadziliśmy z nim wywiad. Byliśmy w Krakowie w Centrum Kultury Żydowskiej i pokazywaliśmy kolegom z innych krajów najpiękniejsze miejsca i zabytki. Braliśmy także udział w warsztatach teatralnych i tanecznych. Nauczyliśmy się wiele o improwizacji, co zaprezentowaliśmy uczniom miejscowej szkoły podczas naszego przedstawienia. Przez cały wyjazd zdobyliśmy dużo nowych doświadczeń, odwagę do mówienia po angielsku. dowiedzieliśmy się wiele o naszych prawach oraz poznaliśmy wielu przyjaciół, z którymi stworzyliśmy przepiękne wspomnienia, które na długo z nami zostaną.


http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=466