Świąteczna Zbiórka Żywności

Dodał: admin 11 grudnia 2014 20:31

W dniach 5 i 6 grudnia 2014r. grupa młodzieży z naszej szkoły działająca przy Szkolnym Wolontariacie Młodzieżowym wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Akcję Katolicką przy parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. Uczniowie zbierali żywność w sklepach (Delikatesy „Kostela” oraz supermarket „Alma”), rozdając klientom ulotki i zachęcając do włączenia się w akcję poprzez kupno dodatkowych produktów tj. mąki, cukru, makaronu, słodyczy, a także środków czystości itp. Dodatkowo pomagali również przy segregowaniu żywności, przygotowywaniu paczek oraz ich rozwożeniu do wyznaczonych rodzin.

Właściciele sklepów chętnie zgodzili się na przeprowadzenie akcji, za co im serdecznie dziękujemy. Praca wolontariuszy była nagradzana uśmiechem klientów, którzy miło traktowali młodzież i chętnie włączali się w zbiórkę.

W tych dniach dało się zaobserwować, jak wiele radości sprawia młodym ludziom niesienie pomocy innym. Akcja ta jest piękną nauką dzielenia się i bezinteresownej pomocy innym.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim życzliwym i wspierającym tę akcję!

J.F

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=31