naglowek - tlo

Nowotarski Dzień Wolontariusza

Dodał: admin 11 grudnia 2014 20:42

Z okazji Światowego Dnia Wolontariusza przedstawiciele Szkolnego Młodzieżowego Wolontariatu z naszego liceum uczestniczyli w dwóch wydarzeniach zorganizowanych przez MOK w Nowym Targu.Najpierw w środę 3. grudnia dwie czteroosobowe drużyny wolontariuszek z naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Krystyną Bryniarską i p. Agnieszką Zamojską wzięły udział w Wolontariackiej Grze Miejskiej.


Uczestnicy gry mieli za zadanie zebrać jak największą liczbę punktów w kolejnych wyznaczonych miejscach trasy po Nowym Targu. W sklepie medycznym mieli okazję zobaczyć jak korzystać ze sprzętu dla chorych, zakupionego przez Fundację im. Adama Worwy. W Ratuszu zaś przygotowali krótkie przedstawienie z pomocą aktora teatru "Chrząszcz w trzcinie". Z kolei podczas spotkania z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, uzyskali informacje o tej chorobie, a następnie przedstawili swoje propozycje pomocy osobom cierpiącym na mukowiscydozę oraz ich bliskim. Przebycie trasy zajęło grupom około 3 godzin. Wiadomości, które zdobyli podczas gry, z pewnością przydadzą im się jako wolontariuszom.


Warto również wspomnieć o tym, że 5 grudnia w MOKu w Nowym Targu odbyło się spotkanie z laureatami Plebiscytu „Aktywny”, w którym wzięli udział przedstawiciele naszego Szkolnego Wolontariatu. Wolontariusze I LO oraz prof. Grzybek (jeden z opiekunów wolontariatu) opowiadali na scenie MOK jakie zadania podejmuje Młodzieżowy Wolontariat I LO i jak rozwinięta została działalność grupy od zeszłego roku, kiedy to zostaliśmy laureatami plebiscytu „Aktywny 2013”.


Na zakończenie spotkania na scenie MOKu został wystawiony spektakl pt. „Wybór”, poruszający problem samotności starszego człowieka. Spektakl ten skłaniał również do refleksji na temat trudnych decyzji, które musimy na co dzień podejmować.


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=32 (http://www.podhaleregion.pl)


Fot. Anna Szopińska

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności