Taktyka szachowa i .....finał wojewódzki

Dodał: admin 11 grudnia 2018 10:48

Czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Aleksandra Skubisz, Bartosz Ciesielka, Dominik Kikla, Remigiusz Topolski miała przyjemność brać udział w Finale Wojewódzkim Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Szachach, który odbył się w Myślenicach. Grano 7 rund, po 15 minut na każdą, systemem szwajcarskim. Udział brało 17 drużyn, czyli 68 zawodników w tym 21 dziewcząt. Pierwsza runda przebiegła nie po myśli naszych zawodników. Grając z I LO Tarnów zapunktowała tylko nasza reprezentantka zdobywając dla drużyny 1 pkt. Druga runda wypadła znacznie lepiej 3;1 rywalizując z ZSZ im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach. Trzecia należała do ZS Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu 2,5;1,5. Czwarta zwycięska dla naszych 3;1 z I LO Wadowice. Piąta okazała się sprawiedliwa dla obu stron. Z ZSE Nowy Sącz reprezentanci zremisowali 2;2. Przedostatnia tura z LO KSW Libiąż wypadła tak samo jak poprzednia. Ostatnia runda była popisem umiejętności naszych reprezentantów, ponieważ wygrywając z LO Nr I Sucha Beskidzka zapewnili sobie VI miejsce w całym turnieju, sprawiając tym samym wielką niespodziankę organizatorom! Jest to tym bardziej cenne osiągnięcie, gdyż ostatni raz kiedy Nasza Szkoła dostała się na etap wojewódzki, było to w 2015 roku! Indywidualnie nasi reprezentanci zajęli: 5 miejsce w województwie zdobyła Aleksandra Skubisz, 21 miejsce Dominik Kikla, 43 Remigiusz Topolski,   51 Bartosz Ciesielka. GRATULUJEMY!!