Studia w Anglii

Dodał: admin 11 grudnia 2018 14:50

W sali gimnastycznej I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu odbyło się spotkanie absolwenta Uniwersytetu w Brandford - Michała Krawczyka z Maturzystami, na temat studiowania w Anglii.

Absolwent brytyjskiej uczelni zapoznał przyszłych studentów ze sposobem rekrutacji oraz warunkami przyjęcia na uniwersytet. Wspomniał o zaletach studiowania w Anglii oraz korzyściach płynących z ukończenia brytyjskiej uczelni.
Rekrutacja w Anglii przebiega na innych warunkach niż w Polsce. Do 15 stycznia należy złożyć wstępną deklarację. Po jej akceptacji mamy zapewnione miejsce na uczelni, pod warunkiem, że zdamy maturę powyżej wymaganych progów. Rekrutacja nie uwzględnia konkursu świadectw. W ciągu tygodnia mamy tylko 15 godzin zajęć, co daje wystarczającą ilość czasu na podjęcie pracy.
Rząd brytyjski pomaga studentom z obszaru Unii Europejskiej, udzielając pożyczki studenckiej, która polega na opłaceniu studiów. Absolwent uczelni zaczyna ją spłacać dopiero gdy jego roczne zarobki przekroczą określoną kwotę.

Ponadto Pan Krawczyk zaoferował swoją pomoc w złożeniu aplikacji na jego macierzystą uczelnię. Na zakończenie gorąco zachęcił do wybrania uczelni w Wielkiej Brytanii, zwracając uwagę na praktyczne podejście do nauczania.