Sukces matematyczny Marcina Głodziaka

Dodał: admin 19 grudnia 2018 11:06

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Marcin Głodziak – uczeń klasy IIA z poszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki i j. angielskiego zakwalifikował się do finału Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego z matematyki.

Jagielloński Turniej Matematyczny to ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2017/18. Turniej podzielony jest na trzy etapy: dwa elektroniczne i jeden stacjonarny. W pierwszym każdy uczeń mierzy się z zadaniami przypisanymi do jego indywidualnego konta na stronie internetowej. Najlepsi są kwalifikowani do drugiego etapu, w którym mają kilka godzin na rozwiązanie prostszych zadań. Osoby z najlepszym wynikiem organizatorzy zapraszają do Krakowa, gdzie odbywa się dwudniowy finał. Pierwszego dnia finaliści rozwiązują dwa testy, które wyłaniają zwycięzców, a drugiego mają okazję poznać współuczestników podczas rozrywkowych mini-zawodów matematycznych.

Opiekunem Marcina jest mgr Joanna Trybuła.