Antysmogowe spotkanie w Naszej Szkole

Dodał: admin 18 stycznia 2019 11:56

W Naszej Szkole odbyła się prelekcja o smogu i jego zgubnym wpływie na życie ludzkie. Prowadziły ją absolwentki Goszczyńskiego: Pani Magdalena Cygan - doktorant biologii UJ w Krakowie, oraz lek. med. Lidia Kołodziej - specjalista medycyny rodzinnej. Słuchacze dowiedzieli się jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na zdrowie człowieka oraz podnieśli świadomość zagrożeń związanych ze smogiem.

Liczne badania prowadzone w wielu miejscach na świecie wskazują na istnienie związku pomiędzy ekspozycją na zanieczyszczenia powietrza a występowaniem różnorakich negatywnych efektów zdrowotnych. Ostatnimi czasy nie ma dnia, aby nie pojawiały się komunikaty w formie ostrzeżenia na temat złej lub bardzo złej jakości powietrza w Nowym Targu, może to mieć dla nas olbrzymie skutki zdrowotne.