48 Olimpiada Biologiczna

Dodał: admin 11 lutego 2019 14:52

 

Zawody II stopnia 48 Olimpiady Biologicznej 2018/2019 odbyły się 19 stycznia 2019 roku w Krakowie. Konkurs ten jest zdecydowanie najbardziej prestiżowym i najtrudniejszym konkursem biologicznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku do etapów okręgowych w całej Polsce zakwalifikowało się 607 uczestników. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym i biologiczno-chemiczno-matematycznym: Paweł Kowalczyk (IIIe) oraz Katarzyna Kaczmarczyk (IIe). Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, Paweł i Kasia uzyskali pozytywny wynik w teście z etapu szkolnego, a także przygotowali prace badawcze na temat:

Paweł Kowalczyk: Obserwacja zmienności naturalnych zbiorowisk drzewiastych na obszarze południowej części miejscowości Ratułów i północnej części miejscowości Nowe Bystre.

Katarzyna Kaczmarczyk: Trwałość owoców ogórka siewnego (Cucumis sativus L.) w zależności od warunków uprawy, przechowywania i traktowania.

Opiekunem uczniów była dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło

Uczniom gratulujemy bardzo wysokich wyników a Pawłowi życzymy wykorzystania zdobytej wiedzy na maturze z biologii w maju!