Klasa 2d w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera

Dodał: admin 27 lutego 2019 14:06

 

Jaki jest wpływ innych osób na nasze zachowanie? Po ostatniej wizycie w Krakowie wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie mogą udzielić uczniowie klasy 2d (o poszerzonym programie nauczania języka polskiego, historii i języka angielskiego). W Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera klasa uczestniczyła w wykładzie mgr Joanny Pająk z zakresu psychologii społecznej. Przy okazji uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczną WSE.

Wykład pt. "Ja, Ty, My, Oni. Jak inni wpływają na nasze zachowanie?" był wprowadzeniem w podstawy psychologii społecznej. Uczniowie dowiedzieli się, jakie jest znaczenie motywacji dla lepszej pracy, jakie mechanizmy rządzą pracą w grupie, ale też poznali wręcz szokujące wyniki eksperymentu Ascha. Badacze (posługując się jednak wątpliwymi pod względem etycznym metodami) wykazali w nim, jak łatwo ulegamy grupie, jednocześnie przecząc własnej wiedzy i zdrowemu rozsądkowi.

Za zdjęcia z wykładu dziękujemy Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie. Ich autorką jest Pani Patrycja Gubała.