Przelej krew dla innych!!! Podsumowanie wiosennego krwiodawstwa!!!

Dodał: admin 11 marca 2019 10:51

Dnia 8 marca odbyła się w Naszej Szkole akcja Honorowego Krwiodawstwa pod hasłem: Przelej krew dla innych!!! Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oddział w Nowym Targu oraz Klub HDK Ipa w Nowym Targu przygotowali w sali 07 stanowiska do oddawania krwi.

W akcji udział wzięli uczniowie klas trzecich oraz kilkoro uczniów klas drugich, którzy ukończyli 18 lat. Spośród osób, które zgłosiły się do rejestracji (40), ostatecznie oddało krew 24 uczniów i 7 osób spoza szkoły. Od każdej z osób jednorazowo pobiera się 450 ml krwi, zatem ogółem oddano 13, 950 litrów cennego płynu!!!

Za ten najpiękniejszy gest humanitarny – oddawania krwi, która ratuje życie niejednemu człowiekowi – należą się dawcom serdeczne podziękowania. Może właśnie ich krew przywróci komuś zdrowie lub uratuje czyjeś życie.