Filmowe zwycięstwo Dawida Gondka z Goszczyńskiego!

Dodał: admin 18 marca 2019 10:34

Atmosfera niemal jak na rozdaniu Oskarów - silna konkurencja, wysoki poziom prezentowanych filmów, pełne napięcia oczekiwanie i... tak! I LO z pierwszą w nagrodę! Z przyjemnością informujemy, że film autorstwa Dawida Gondka z Goszczyńskiego: "Siekierezada" zwyciężył w II Ogólnopolskiej Edycji Booktrailer Film Festival. Tym samym został zakwalifikowany do etapu międzynarodowego oraz otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Dawidowi, pracującemu z grupą bardzo zaangażowanych kolegów i pod opieką p. Hanny Sięki, udało się stworzyć przejmujący, czarno-biały obraz, będący ilustracją powieści Edwarda Starchury. Utwór tego legendarnego twórcy-outsidera z lat 70 zeszłego stulecia, ukazuje zawsze aktualny, ale coraz bardziej powszechny problem samotności i wyobcowania człowieka.

Wspóltwórcami powyższego filmu byli również: Marcin Głodziak (2A), Patrycja Zarzycka (2A), Aleksandra Szczypkowska (3D), Paweł Jaskierski (2C), Michał Klich (2A), Kamil Gorlicki (3D), Michał Bańka (2A), Weronika Ostowska (2A), Kamila Dudzik (2D), Anna Ligas (2A).

Nie jest to jednak koniec sukcesów uczniów Goszczyńskiego na tym festiwalu. Wśród 10 filmów, które wezmą udział w finale konkursu we Włoszech, a wybranych spośród prac nadesłanych z całej Polski, znalazł się drugi trailer autrorstwa uczniów naszej szkoły. Film "Zbrodnia i kara" Przemysława Chryczyka, Klemensa Hubickiego i Pawła Świątkowskiego, pracujących pod opieką p. Grzegorza Klaga, to również bardzo ambitny obraz, oddający głębię psychiki głównego bohatera powieści Dostojewskiego. Scenariusz był efektem wnikliwej lektury utworu i stanowi bardzo atrakcyjny materiał do wykorzystania na przykład na lekcjach języka polskiego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki rozstrzygnięcia konkursu 26 marca. Linki do obu prac, zgodnie z regulaminem konkursu, zostaną udostępnione po jego zakończeniu. Jednocześnie gratulujemy II LO, a w szczególności p. dr Annie Miśkowiec zorganizowania tak atrakcyjnej imprezy filmowej, mamy nadzieję, że wejdzie ona do tradycji życia kulturalnego naszego miasta i już z niecierpliwością czekamy na jej przyszłoroczną edycję.