„Karykatury znanych pisarzy – zgadnij kogo przedstawiają?” – konkurs rozstrzygnięty!

Dodał: admin 6 kwietnia 2019 16:50

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy obchodzonego 3 marca, biblioteka szkolna zorganizowała szkolny konkurs - Karykatur znanych pisarzy polskich i zagranicznych. Zadaniem uczestników konkursu było odgadnięcie jak największej liczby postaci spośród 30 przedstawionych karykatur. Do konkursu zgłosiło się 9 uczniów naszej szkoły. Mimo, że konkurs nie był łatwy, uczniowie świetnie sobie poradzili i udało się wyłonić zwycięzców.

I miejsce zajęła Barbara Kamińska z klasy 3 G, rozpoznając aż 29 karykatur pisarzy. W nagrodę otrzymała ocenę cząstkową „celującą” z języka polskiego, dyplom i nagrodę rzeczową.

II miejsce zajęła Magdalena Bochnak z klasy 3 G, podając prawidłowo 25 nazwisk autorów. W nagrodę otrzymała ocenę cząstkową „celującą” z języka polskiego, dyplom i nagrodę rzeczową.

III miejsce wywalczyła Izabela Ciszek z klasy 1 B, podając prawidłowo 20 nazwisk pisarzy. W nagrodę otrzymała ocenę cząstkową „celującą” z języka polskiego, dyplom i nagrodę rzeczową.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!