naglowek - tlo

List otwarty Komitetu Strajkowego

Dodał: admin 15 kwietnia 2019 19:29

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Rozpoczyna się drugi tydzień naszego strajku i postanowiliśmy napisać do Was list otwarty, mimo odgórnych sugestii, że strajk to sprawa dorosłych.

Decyzja o rozpoczęciu strajku to dla wielu z nas jedna z najtrudniejszych decyzji życiowych, bo zdajemy sobie sprawę, że przekłada się ona na Wasze życie. Jednak zostaliśmy postawieni pod ścianą; tak dalej być nie może. Nawet jeśli nie uda nam się przekonać rządu, że nasza praca jest niedoceniona finansowo, to przynajmniej cała Polska pozna wreszcie fakty o zawodzie nauczyciela. Pamietajcie, nie jesteśmy w konflikcie z Wami, ale z rządem, który nie podejmuje żadnych konstruktywnych prób rozwiązania tego problemu.

Zgodnie z przepisami prawa pracowniczego, w strajku możemy podnosić jedynie kwestie finansowe, a nie programowe. Jesteśmy jednakże w trakcie przygotowywania listu otwartego do rządu w sprawie powołania apolitycznej komisji do spraw edukacji, która podjęłaby się opracowania spójnego programu dla polskich szkół od nauczania początkowego do matury.

 

Drodzy Maturzyści!

Rozumiemy, że z lękiem patrzycie na bieżące wydarzenia i stawiacie sobie pytanie, co z klasyfikacją i co z Waszą maturą.

Ponownie zapewniamy, że strajk nie jest wymierzony przeciw Wam, co udowodniliśmy wpisując terminowo oceny proponowane. Chcemy również przeprowadzić klasyfikację. Przyjmijcie to jako kolejny gest naszej dobrej woli i troski o Was. SĄ TO NASZE SUWERENNE DECYZJE, A NIE EFEKT WYWIERANEJ NA NAS CIĄGŁEJ PRESJI.

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy z całego serca wszystkim Uczniom i ich Rodzicom spokojnego i radosnego przeżywania tego czasu w gronie rodzinnym.

W imieniu wszystkich strajkujących nauczycieli I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu

Komitet StrajkowyI Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności