naglowek - tlo

Wypłyń na głębię. Uroczyste pożegnanie Maturzystów

Dodał: admin 30 kwietnia 2019 10:47

 

Jak wyruszyć w życie z plecakiem pełnym sukcesów, wiedzą uczniowie klas trzecich, którzy w ostatni piątek odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą dziękczynną w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ks. Daniel Tomczak w kazaniu zwracał uwagę na to, że człowiek dokonuje rzeczy wielkich tylko we współpracy z Panem Bogiem. Idąc za myślą papieża Franciszka, mówił, że młodość nie jest poczekalnią na swoje 5 minut, ale realizacja marzeń, spełnianie siebie, dokonywanie rzeczy wielkich zaczyna się już teraz.Absolwenci rozpoczęli realizację swoich marzeń odbierając świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy uznania osiągniętych w ciągu trzech lat pracy imponujących sukcesów, w trakcie drugiej części uroczystości, która odbyła się w budynku szkoły. Po raz ostatni w murach szkoły absolwenci odśpiewali Hymn Państwowy i Hymn Szkoły oraz przekazali Sztandar Szkoły uczniom klas drugich.


Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Maria Kopeć, która w swoim wystąpieniu pogratulowała absolwentom licznych sukcesów, podkreślając, że są oni bardzo dobrze przygotowani do dorosłego życia. Życzyła również maturzystom, żeby wypłynęli na głębię, a wartości ze szkolnego ślubowania - Dobro, Prawda i Piękno - towarzyszyły im każdego dnia. Szkołę w ostatnich dniach ozdobiła specjalna dekoracja według pomysłu Pani Profesor Hanny Sięki. Również nawiązuje ona do hasła „wypłynięcia na głębię”. Każdy z maturzystów otrzymał w tym celu swój własny okręt. Bardzo miłym akcentem jest dedykowany maturzystom wzruszający film autorstwa Dawida Gondka z kl. 2a. Takie niespodzianki, przygotowywane z myślą o maturzystach przez klasy drugie pod opieką prof. Hanny Sięki, stały się już szkolną tradycją.


Z dumą możemy poinformować, że świadectwa z wyróżnieniem odebrało aż 29 uczniów. Ich rodzice otrzymali specjalne listy gratulacyjne. W czasie trzech lat pracy absolwenci wywalczyli aż 10 indeksów wyższych uczelni, tytuły laureatów i finalistów w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Nasza zdolna młodzież może się pochwalić również sukcesami sportowymi, zarówno w lekkoatletyce, jak i grach zespołowych. W sumie wręczono aż 70 dyplomów potwierdzających niezwykle różnorodne sukcesy naszych absolwentów. Podziękowania za działania w ramach wolontariatu oraz pracę na rzecz szkoły i klasy wręczono kolejnym 28 osobom. Pamiątkowe dyplomy i upominki za pełnienie honorowej funkcji chorążego i asysty w Poczcie Sztandarowym otrzymała czwórka uczniów. Za wybitne osiągnięcia sportowe w ramach UKS Gimpel Pan Prezes Piotr Jabłoński wręczył dwa odznaczenia „Golden Goszcz”.


Nagrody za ukończenie szkoły z wyróżnieniem oraz upominki dla wolontariuszy ufundowało Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej, natomiast nagrody za sukcesy w olimpiadach, konkursach naukowych i zawodach sportowych oraz upominki dla Pocztu Sztandarowego ufundowała Rada Rodziców.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności