Małopolska Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych

Dodał: admin 29 maja 2019 08:53

Trzecie miejsce chłopców z Goszczyńskiego!

 

 

Trwa dobra passa lekkoatletów z Naszego Liceum specjalizujących się w biegach przełajowych. W jesiennych zawodach drużyny dziewcząt i chłopców zajęły piąte miejsca w wojewódzkich sztafetowych biegach przełajowych.

W maju przyszedł czas na kolejne sukcesy. Na lotnisku w Nowym Targu przeprowadzono wojewódzkie finały w drużynowych biegach przełajowych na dystansie 1200 metrów. Wśród 10 reprezentacji powiatów, szóstka chłopców wywalczyła trzecie miejsce. Indywidualnie wicemistrzem województwa został Błażej Knutelski. Współtwórcami sukcesu byli: 12. Marcin Bigos, 22. Kamil Górecki, 26. Paweł Świątkowski, 36. Robert Kowalczyk i 37. Paweł Zubrzycki.Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta zajmując czwarte miejsce. Na podium stanęła Agata Czaja, piąta w indywidualnej klasyfikacji. W składzie licealistek wystąpiły również: 9. Emilia Biernat, 10. Klaudia Lipkowska, 21. Oliwia Smolarska, 39. Alicja Zębala, 52. Maria Łukasz.


W punktacji drużynowej uwzględniano sumę miejsc zajętych przez sześcioro uczestników drużyn szkolnych reprezentujących powiat. W kategorii dziewcząt wygrały uczennice IV Sportowego LO w Nowym Sączu – 258 pkt, kolejne miejsca zajęły dziewczęta z I LO w Bochni – 251 pkt, IV LO z Olkusza – 249 pkt, I LO w Nowym Targu – 234 pkt.


Mistrzami województwa zostali uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu – 309 pkt, na kolejnych miejscach uplasowali się reprezentanci: I LO w Bochni – 233 pkt, I LO w Nowym Targu – 219 pkt, ZSP MSG w Myślenicach – 181 pkt.


W historii występów w wojewódzkich finałach, chłopcy z I LO w Nowym Targu zdobyli brązowe medale po raz trzeci. Powtórzyli rezultaty uzyskane w 2001 i w 2017 roku. W przedziale lat 2002 – 2016 nie organizowano zawodów w tej formule, odbywały się indywidualne biegi. Dziewczęta startowały po raz drugi, w roku 2017 zajęły pierwsze miejsce.