Finał akcji Pola Nadziei 2019

Dodał: admin 12 czerwca 2019 07:58

Tradycyjnie z nowotarskiego rynku wyruszył do Miejskiego Ośrodka Kultury żonkilowy marsz w którym uczestniczyli licealiści z naszej szkoły. W trakcie przemarszu dominował kolor żółty, który jest symbolem nadziei dla osób chorych i cierpiących. Na scenie MOK odbył się koncert podczas którego wystąpili nasi absolwenci: Gabriela Szyszka i Bożena Goleniowski a także uczniowie: Aleksandra Pawlikowska, Marzena Goleniowski, Martyna Goleniowski, Weronika Karkula. Swoimi muzycznymi i wokalnymi talentami zachwyciły zgromadzoną na widowni publiczność.

Akcja Pola Nadziei zorganizowana przez Fundację im. Adama Worwy w Nowym Targu jest programem, który narodził się w szkockim Edynburgu. Został stworzony przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care. Stamtąd też przywędrował zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki. Polska historia Pól Nadziei zaczęła się w 1998 r. w Krakowie dzięki Hospicjum św. Łazarza. W 2003 r. akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego i organizowana jest w kilkudziesięciu miastach. W naszym mieście Fundacja im. Adama Worwy koordynuje akcję od prawie dziesięciu lat.

Cieszymy się bardzo, że nasza szkoła od 10 lat współpracuje z Fundacją im. Adama Worwy i z wielkim entuzjazmem i zaangażowanie wspiera wszelkiego rodzaju inicjatywy podejmowane przez organizację.