73. PZLA Mistrzostwa Polski U20

Dodał: admin 9 lipca 2019 10:27

Udane starty Agaty Marii Czai i Bartłomieja Knapczyka

Na stadionie MOSiR, w nadodrzańskim Raciborzu rywalizowali juniorzy U20. Sportowe zmagania ponad 1100 lekkoatletek i lekkoatletów odbywały się na stadionie o okólnej bieżni mieszczącej osiem torów i na naturalnej nawierzchni boiska. Optymalne wykorzystanie terenu pod urządzenia sportowe, umieszczenie zabudowań poza niecką i otoczenie parkiem, świadczą o wrażliwości na sprawy zdrowotne i o wysokiej kulturze mieszkańców.

W tej sprzyjającej atmosferze doskonale czuli się Agata Czaja i Bartłomiej Knapczyk, uczniowie Naszego Liceum. Agata reprezentująca UKS „Gimpel” Nowy Targ, działający przy I Liceum, startowała w biegu na 3000 metrów. Była to rywalizacja pełna emocji i nagłych zwrotów. Po raz kolejny w tym roku (trzeci) poprawiła rekord Szkoły, tym razem aż o 7.02 sekundy(!). Uzyskała rezultat 11:13.48, (poprzedni – 11:20.50), zajęła 20 miejsce.

Świetnie zaprezentował się Bartek, reprezentujący od czerwca 2019 r. barwy MKS Rabka-Zdrój. W biegu na 100 metrów, w swojej serii eliminacyjnej zajął II miejsce. Wyrównał życiowy rekord – 10.91 i zakwalifikował się do finału. Zajął V miejsce z rezultatem 10.99.

W drugim dniu Mistrzostw startował w biegu na 200 metrów. W eliminacyjnej serii zajął II miejsce, uzyskał czas 22.15 i jako szósty wszedł do finału. Poprawił rezultat na 22.05 (o 0,01 słabszy od życiowego rekordu), zajął VI miejsce.

Były to bardzo udane występy uczniów Naszego Liceum.

GRATULUJEMY!!!