Finał Krajowej Ligi Lekkoatletycznej w Kołobrzegu

Dodał: admin 26 września 2019 11:14

Siódme miejsce chłopców z „Goszczyńskiego”.

W Kołobrzegu, na stadionie usytuowanym przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, rywalizowały najlepsze w Polsce szkolne drużyny lekkoatletyczne. W tym doborowym gronie startowali również uczniowie Naszego Liceum. Zajęli VII miejsce z dorobkiem 1016 punktów.

Gorącymi oklaskami przyjęła ekipa „Goszczyńskiego” dekorację Błażeja Knutelskiego, który wygrał bieg na 1500 metrów, ustanawiając rekord życiowy 4:23.09.

Trzech uczniów Naszej Szkoły ustanowiło ustanowili trzy rekordy życiowe. Największy wkład punktowy wnieśli, Bartłomiej Majerczak, Łukasz Domalik, Kamil Górecki, Bartłomiej Knapczyk uczestnicy sztafety 4x100 metrów – 120 pkt za rezultat 45.70. Kamil Górecki zdobył najwięcej punktów za indywidualny występ - 101 za 52.95 (PB) w biegu na 400 metrów. Ponad 90 pkt zdobyli również Bartłomiej Knapczyk – 96 - 11.79 s na 100 m, Norbert Kowalczyk w pchnięciu kulą 6 kg – 95 pkt - 11.74 m i Łukasz Kułach również w pchnięciu kulą 6 kg – 94 pkt - 11.69 m.

Nie zawiedli absolwenci, wystąpili w składzie: Błażej Knutelski, Norbert Kowalczyk, Dominik Machaj.

Sukces wywalczyli w składzie: Maciej Chorąży (PB), Łukasz Domalik, Piotr Dziadkowiec, Kamil Górecki (PB), Klaudiusz Gut-Borowy, Bartłomiej Knapczyk, Błażej Knutelski (PB), Norbert Kowalczyk, Łukasz Kułach, Szymon Lipkowski, Dominik Machaj, Bartłomiej Majerczak, Daniel Siedlarczyk, Paweł Światkowski, Damian Luberda–Waksmundzki, Szymon Wojdyła. Trenerem sportowców jest mgr Piotr Jabłoński.