Jubileusz 10-lecia Szkolnego Wolontariatu Młodzieżowego

Dodał: admin 1 października 2019 14:40

W auli szkolnej odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 10-lecia Szkolnego Wolontariatu Młodzieżowego działającego przyNnaszym Liceum. Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli zaproszeni goście: Dyrektor p. Maria Kopeć, przedstawiciele towarzystwa Bursy Gimnazjalnej: skarbnik p. Elżbieta Batkiewicz, p. mgr Jerzy Kolaska oraz absolwenci i uczniowie. W trakcie spotkania nie zabrakło przemówień, występów wokalnych, prezentacji multimedialnej, wspomnień, wspólnych rozmów.

 

 

Dziękujemy wszystkim za obecność, Dyrekcji za możliwość zorganizowania Jubileuszu, Towarzystwu Bursy Gimnazjalnej za poczęstunek i pamiątkową tablicę.

 Szkolny Wolontariat Młodzieżowy pod tą nazwą działa w Naszym Liceum od roku szkolnego 2009/2010 a założycielem był mgr Wojciech Grzybek przy wsparciu ks. Mariusza Dziuby. W trakcie tych wszystkich lat staraliśmy się pomagać tym którzy potrzebują pomocy, współpracować z różnymi organizacjami i stowarzyszeniami, realizować Projekty: Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia oraz „Młoda krew ratuje życie”, tworzyć grupę ok. 1000 wolontariuszy. Cieszymy się, że to dobro dawane innym wracało do nas w postaci uśmiechu i życzliwego spojrzenia. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy brać udział w akcjach charytatywnych wspierając między innymi osoby chore, niepełnosprawne, starsze, samotne, ubogie.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl