Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce

Dodał: admin 10 października 2019 08:52

Jedenaście nominacji uczniów naszej Szkoły do wojewódzkiej rywalizacji.

Ponad dwustu młodszych juniorów, uczniów szkół średnich, rywalizowało w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce. Miejscem spotkania były stadiony, Miejski i przy Ośrodku Sportowym „Gorce”. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 awansowali do wojewódzkiego finału.

Medale i awans do małopolskiej licealiady wywalczyli:

100 m–1. Bartłomiej Majerczak,

200 m – 3. Oliwia Polak, 1. Bartłomiej Majerczak, 2. Szymon Lipkowski,

400 m – 1. Maciej Chorąży,

800 m – 1.Martyna Hryc, 2. Emilia Biernat,

skok w dal - 1. Alicja Zębala, 3. Maja Bobrowska, 2. Łukasz Domalik,

rzut oszczepem – 3. Natalia Bąk, 2. Maciej Wojtarowicz,

sztafeta 4x100 m – chłopców w składzie: Łukasz Domalik, Szymon Lipkowski, Maciej Chorąży, Bartłomiej Majerczak.

W klasyfikacji drużynowej (medalowej) dziewcząt, wygrało I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju (4 złote, 2 srebrne), drugie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu ( 2-1-3), trzecie Zespół Szkół w Jabłonce (0-4-1). Wśród chłopców najlepsi byli reprezentanciNaszej Szkoły (4 złote, 3 srebrne), na drugim uplasowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju (3-3-2), na trzecim Zespół Szkół w Jabłonce (1-1-4).

Drużyny, które zajęły trzy czołowe miejsca wyróżniono pucharami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Statuetki za najwyżej punktowane rezultaty, według tabel szkolnej ligi lekkoatletycznej, otrzymali, Zuzanna Liberda I LO w Rabce Zdroju, w biegu na 100 metrów - 13.40 i Bartłomiej Majerczak I LO w Nowym Targu, w biegu na 200 metrów – 24.20.