Goszczyński głosuje!

Dodał: admin 17 października 2019 13:48

W ostatnich dwóch dniach odbyło się aż siedem debat poprzedzających wybór Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Dzięki temu wszyscy uczniowie naszej Szkoły mieli możliwość poznać trójkę Kandydatów – Iwonę Kukulak (kl. 2b), Martę Misiur (kl. 2d) i Damiana Waksmundzkiego-Luberdę (kl. 2e). Najpierw przedstawili oni własne programy wyborcze, przybliżając strategię działania na kolejny rok szkolny. Następnie odpowiadali na pytania przygotowane przez kończący kadencję Samorząd Uczniowski. Na końcu musieli zaś zmierzyć się z (czasami podchwytliwymi) pytaniami ze strony publiczności.

Zadania stojące przed Kandydatami nie były proste. Musieli zaśpiewać lub zadeklamować hymn szkoły, popisać się znajomością patrona, wygłosić improwizowane przemówienie z okazji rozpoczęcia/zakończenia roku szkolnego. Odsłaniali swoje poglądy i cechy, opowiadając o tym, jakimi wartościami się kierują albo jaki biznes założyliby, mając do dyspozycji 50 tysięcy złotych. Wreszcie – uruchamiali wyobraźnię, próbując stwierdzić, co zrobiliby dla społeczeństwa, gdyby przyszło im żyć w warunkach wojny.

Tradycyjnie już najtrudniejsze okazały się debaty, w trakcie których na widowni zasiadali Maturzyści. Podkreślając własne doświadczenie i świetną znajomość szkolnych realiów, bezlitośnie punktowali wszystkie nieścisłości w programach Kandydatów, oczekując wyczerpujących wyjaśnień. Trzeba jednak podkreślić, że Kandydaci ze spokojem odpowiadali na nawet najtrudniejsze pytania.

Teraz przed nami najważniejsze – wybory. Dzisiaj i jutro przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzą klasy, umożliwiając wszystkim uczniom oddanie głosu. Wyniki wyborów poznamy na początku przyszłego tygodnia.